XIV Републичко такмичење 21.- 22.04.2017. године

Датум: 27. April 2017 15:13 Категорија: Достигнућа

У угоститељско - туристичкој школи у Београду, 21. и 22.04.2017. године, одржано је XIV Републичко такмичење за ученике образовног профила кулинарски техничар и угоститељски техничар. На такмичењу су по први пут учествовали ученици наше школе смер кулинарски техничар и то Мијаљевић Никола, Милановић Урош и Питулић Раде. Професори који су водили ученике на такмичење су Десивојевић Мирјана и Недељковић Славица.

Ученици су имали тест провере теоријских знања и две дисциплине: Припремање свечаног менија - Милановић Урош и Питулић Раде освојили су IV место. Мијаљевић Никола се такмичио у дисциплини припремање јеела од понуђених намирница и заузео VI место. Можемо истаћи да смо задовољни постигнутим резултатима. Било је ово једно лепо и велико искуство како за ученике тако и за професоре.
Захваљујемо се хотелу "Извор" на успешној сарадњи у припремању ученика за такмичење.