Светски дан здраве хране 22.10.2018.

Датум: 23. Oktobar 2018 10:55 Категорија: Новости

Овај дан се обелечава у више од 150 земаља у целом свету, а у време брзог живота и брзе хране веома је битно да подсетимо ученике на основна начела правилне исхране.

У сарадњи са Домом здравља Аранђеловац, данас смо у нашој школи организовали предавање на ову тему, изложбу здраве хране, ученичке радове и читање истинитих исповести анорексичних девојака. Докторка Ивана Марковић и патронажна сестра Габријела Благојевић одговарале су на питања ученика о здравој храни. Ученице Дејана и Исидора читале су истините исповести анорексичних девојака. У припреми су учествовали професорка Катарина Јовановић и педагог Росанда Вујовић, као и ученици одељења 2/1. Основни циљ обележавања овог дана је промоција здравих животних навика - здраве, разноврсне и правилне исхране, која је, може се слободно рећи, најбитнији фактор за здравље ученика.