Интеркултура

Датум: 18. Decembar 2019 13:51 Категорија: Новости

Ученици другог и трећег разреда имали су прилику да се упознају са Мирком Фараћи и Алиће Каминити, ученицима који су на размени из Италије, и који ће ову школску годину провести у Аранђеловцу. Ученици су се, у оквиру радионице "Свет кроз гестове", такмичили у познавању карактеристичних гестова одређених култура. Затим је, волонтерка Интеркултуре, Тијана Марјановић, представила своје интеркултурално искуство из перспективе породице домаћина и ученика на размени. Затим су се ученици током активности "Упознавање култура кроз стереотипе" имали прилику да размисле о стереотипима и предрасудима који их окружују. За крај, ученицима су представљени програми размене које Интеркултура реализује, као и мисија и циљеви организације.