Дружење са гинекологом, докторком Јеленом Ранковић

Датум: 30. Mart 2017 19:45 Категорија: Новости

У сарадњи са Домом здравља Аранђеловац, данас је за наше ученице и ученице Техничке школе "Милета Николић", организовано дружење са гинекологом докторком Јеленом Ранковић.

Предавање на тему запошљавања широм Србије одржано 24.03.2017. гоодине

Датум: 25. Mart 2017 17:53 Категорија: Новости

Удружење за подстицање предузетништва "Живојин Мишић" и један од аутора књиге "Како до посла у 21. веку", Драган Варгић, одржао је данас предавање ученицима средњих школа на тему запошљавања широм Србије. Књига на необичан и директан начин анализира стање на тржишту рада у нашој земљи а и шире, даје објашњења и најбитније савете, предлоге и уптства како се спремити за посао и запошљавање у 21. веку.
Предавање је одржано у свечаној сали наше школе у присуству професора и ученика.

Учешће на сајму образовања у Младеновцу 17.03.2017. године

Датум: 25. Mart 2017 17:27 Категорија: Новости

На сајму образовања представљени су сви образовни профили. Ученици су делили флајере и разговарали са заинтересованим ученицима основних школа (посетиоцима сајма). Пустили смо презентацију наше школе и образовних профила. На штанду су били колачи које су наши ученици припремили што је нарочито привукло пажњу. На сајму су учествовали следећи ученици: Живковић Тамара и Милојевић Славица - смер пословни и  финансијски администратор, Питулић Раде - кулинарски техничар, Бабић Нада - конобар, Ивковић Јована и Радојевић Сања - смер посластичар, Јовановић Јелена - смер туристички техничар. Професори који су водили ученике: Недељковић Славица и Ђорђевић Иван.

24.03.2017. осамнаест година од почетка НАТО агресије

Датум: 25. Mart 2017 17:16 Категорија: Новости

Удружење бораца СУБНОР и ученици наше школе Бојана Ђаловић, Анастасија Петровић, Драган Жужа и Милош Плећевић, заједно са професорком историје Јасминком Јовановић, обележили су 24. март 1999. године почетак НАТО агресије на СРЈ. Ученици су рецитовали родољубиву поезију.

Прослава Дана школе

Датум: 28. Februar 2017 18:55 Категорија: Новости

ЕУШ ,,Слободан Минић'' прославила је Дaн школе 27. 02. 2017. Тим поводом организован je Дан отворених врата за ученике аранђеловачких основних школа и трибина ,,Значај и улога образовања у развоју туризма и угоститељства у Аранђеловцу и Шумадијском округу''.

Почела са радом инфо линија ѕа родитеље

Датум: 11. Januar 2016 21:06 Категорија: Новости

Предавање

Датум: 01. Decembar 2015 20:38 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Едукација данас за безбедније сутра" који Центар за омладину Твоја Србија спроводи у сарадњи и под покровитељством Министарства омладине и спорта и Интернационалне полицијске асоцијације, данас је у нашој школи одржано предавање, са циљем да омогући младима да стекну неопходна знања о вршњачком насиљу, трговини људима, болестима зависности, безбедном интернету и навијачким групама. Предавање је одржао др Небојша Пантић.

Представа

Датум: 09. Oktobar 2015 19:57 Категорија: Новости

Данас је нашим ученицима  и професорима  од стране Центара за културу Аранђеловац приређено лепо позоришно изненађење – монодрама „Мудри и јуначни војвода Јанко Катић“, у извођењу глумца Александра Дунића. Монодрама представља животопис једног од најзначајнијих војвода Првог српског устанка, као и поуздани историјски подсетник, јер ју је написао врстан познавалац историје и познати српски књижевник Милован Витезовић. Образован за оно доба, говорио је добро турски и немачки језик, био је званични преводилац Карађорђев и један од његових највернијих следбеника и сарадника – све до преране погибије уочи Боја на Мишару 1806 . Александар Дунић је на сцени у аутентичном костиму српских војвода, делу костимографа Бориса Чакширана.
Представа „Мудри и јуначни војвода Јанко Катић“, подсетио је гледаоце на славне јунаке наше прошлости, на време када су реч, част, праведност, племенитост и хуманост  биле најузвишеније вредности српског народа

Фотографија корисника Економско-угоститељска Школа Слободан Минић

Пројекат "Едукација данас- за безбедније сутра"

Датум: 07. Oktobar 2015 11:49 Категорија: Новости

Економско-угоститељска школа "Слободан Минић" примљена је на информативно-едукативни програм у оквиру пројекта "Едукација данас за безбедније сутра" који Центар за омладину Твоја Србија спроводи у сарадњи и под покровитељством Министарства омладине и спорта и Интернационалне полицијске асоцијације.

Фотографија корисника Економско-угоститељска Школа Слободан Минић