Дружење са гинекологом, докторком Јеленом Ранковић

Датум: 30. Mart 2017 19:45 Категорија: Новости

У сарадњи са Домом здравља Аранђеловац, данас је за наше ученице и ученице Техничке школе "Милета Николић", организовано дружење са гинекологом докторком Јеленом Ранковић.

Предавање на тему запошљавања широм Србије одржано 24.03.2017. гоодине

Датум: 25. Mart 2017 17:53 Категорија: Новости

Удружење за подстицање предузетништва "Живојин Мишић" и један од аутора књиге "Како до посла у 21. веку", Драган Варгић, одржао је данас предавање ученицима средњих школа на тему запошљавања широм Србије. Књига на необичан и директан начин анализира стање на тржишту рада у нашој земљи а и шире, даје објашњења и најбитније савете, предлоге и уптства како се спремити за посао и запошљавање у 21. веку.
Предавање је одржано у свечаној сали наше школе у присуству професора и ученика.

Учешће на сајму образовања у Младеновцу 17.03.2017. године

Датум: 25. Mart 2017 17:27 Категорија: Новости

На сајму образовања представљени су сви образовни профили. Ученици су делили флајере и разговарали са заинтересованим ученицима основних школа (посетиоцима сајма). Пустили смо презентацију наше школе и образовних профила. На штанду су били колачи које су наши ученици припремили што је нарочито привукло пажњу. На сајму су учествовали следећи ученици: Живковић Тамара и Милојевић Славица - смер пословни и  финансијски администратор, Питулић Раде - кулинарски техничар, Бабић Нада - конобар, Ивковић Јована и Радојевић Сања - смер посластичар, Јовановић Јелена - смер туристички техничар. Професори који су водили ученике: Недељковић Славица и Ђорђевић Иван.

24.03.2017. осамнаест година од почетка НАТО агресије

Датум: 25. Mart 2017 17:16 Категорија: Новости

Удружење бораца СУБНОР и ученици наше школе Бојана Ђаловић, Анастасија Петровић, Драган Жужа и Милош Плећевић, заједно са професорком историје Јасминком Јовановић, обележили су 24. март 1999. године почетак НАТО агресије на СРЈ. Ученици су рецитовали родољубиву поезију.

Општинско такмичење из историје и књижевности

Датум: 20. Mart 2017 09:11 Категорија: Достигнућа

На општинском такмичењу из историје, које је одржано 11.03.2017., Александар Бјелица, ученик другог разреда наше школе,, обезбедио је пласман на регионално такмичење.
Ученица трећег разреда, Јелена Коларевић, пласирала се 18.03.2017. на регионално такмичење из књижевности.
Честитамо нашим вредним ученицима и професорима!

Прослава Дана школе

Датум: 28. Februar 2017 18:55 Категорија: Новости

ЕУШ ,,Слободан Минић'' прославила је Дaн школе 27. 02. 2017. Тим поводом организован je Дан отворених врата за ученике аранђеловачких основних школа и трибина ,,Значај и улога образовања у развоју туризма и угоститељства у Аранђеловцу и Шумадијском округу''.

Почела са радом инфо линија ѕа родитеље

Датум: 11. Januar 2016 21:06 Категорија: Новости

Предавање

Датум: 01. Decembar 2015 20:38 Категорија: Новости

У оквиру пројекта "Едукација данас за безбедније сутра" који Центар за омладину Твоја Србија спроводи у сарадњи и под покровитељством Министарства омладине и спорта и Интернационалне полицијске асоцијације, данас је у нашој школи одржано предавање, са циљем да омогући младима да стекну неопходна знања о вршњачком насиљу, трговини људима, болестима зависности, безбедном интернету и навијачким групама. Предавање је одржао др Небојша Пантић.

Представа

Датум: 09. Oktobar 2015 19:57 Категорија: Новости

Данас је нашим ученицима  и професорима  од стране Центара за културу Аранђеловац приређено лепо позоришно изненађење – монодрама „Мудри и јуначни војвода Јанко Катић“, у извођењу глумца Александра Дунића. Монодрама представља животопис једног од најзначајнијих војвода Првог српског устанка, као и поуздани историјски подсетник, јер ју је написао врстан познавалац историје и познати српски књижевник Милован Витезовић. Образован за оно доба, говорио је добро турски и немачки језик, био је званични преводилац Карађорђев и један од његових највернијих следбеника и сарадника – све до преране погибије уочи Боја на Мишару 1806 . Александар Дунић је на сцени у аутентичном костиму српских војвода, делу костимографа Бориса Чакширана.
Представа „Мудри и јуначни војвода Јанко Катић“, подсетио је гледаоце на славне јунаке наше прошлости, на време када су реч, част, праведност, племенитост и хуманост  биле најузвишеније вредности српског народа

Фотографија корисника Економско-угоститељска Школа Слободан Минић