Акција "Матура"

Датум: 15. Maj 2017 20:41 Категорија: Новости

Акција "Матура", коју Министарство унутрашњих послова спроводи уз подршку Министарства просвете, науке и технолошког развоја, почела је данас предавањем које су,  на тему превенција насиља, злоупотребе алкохола и дрога и безбедном учешћу у саобраћају, полицијски службеници одржали матурантима Техничке школе "Милета Николић" и Економско - угоститељске школе "Слободан Минић".

Циљ акције је унапређење безбедносне заштите ђака завршних разреда средњих школа, као и одржавање повољног стања безбедности за време матурских прослава и других школских манифестација. Полиција ће у првом делу аквије, који је информативно едукативни, ученике информисати о превенцији свих облика насиља, нарушавању јавног реда и мира, злоупотреби алкохола и опојних средстава као и безбедном учешћу младих у саобраћају. У другом делу акције, нарочито у дане прослава матура и других манифестација, биће појачане контроле, како би све ове активности протекле што безбедније.